Internetowe Forum Policyjne - od 2003 roku Strona Główna Internetowe Forum Policyjne - od 2003 roku
Forum dla wszystkich policjantów oraz sympatyków Policji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat
English

Poprzedni temat «» Następny temat
Multi Select.. Pomoce, wskazówki rady. Gry online :)
Autor Wiadomość
jimmy871 
^ Forum ***** ^

Poziom: 21
HP: 39/996
 4%
MP: 475/475
 100%
EXP: 8/56
 14%
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 8:02 pm   Multi Select.. Pomoce, wskazówki rady. Gry online :)

Koleżanki i koledzy jak wiadomo MS nie bez powodu spędza wielu z nas sen z powiek, proponuję w tym temacie dzielić się z innymi swoimi sugestiami, pomocami, wskazówkami. Słyszałem o grach w których można wyćwiczyć "spostrzegawczość", są też na pewno takie w których można układać zdania z rozsypanych wyrazów i inne przydatne w MS gry i programy.
Od siebie szczerze mogę polecić program "Mistrz Klawiatury", można na nim genialnie wyćwiczyć szybkie pisanie a jak wiadomo szybkie wciskanie cyferek na MS się przydaje, każda setna sekundy może być na wagę złota..

Zachęcam do dzielenia się swymi "sposobami" na Multi Select :)

SonAndros 
< Forum ** >

Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 16/20
 80%
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 4:33 pm   

Wydawało mi się, że TWO i TSF jest najgorsze :P . Nie ze względu na trudność, lecz na masakrycznie dłuuugi dojazd :P
MS mam za miesiac i zaczyna mnie to przerażać :D
Ja gram w mahjonga :D dobre na spostrzegawczość i wciąga :P
Może opisałby ktoś ładnie i dokładnie cały przebieg od początku do konca MS :P TSF, badania są opisane :P
Przynajmniej nic nie zaskoczy nas ;p
Byłbym wdzięczny

jimmy871 
^ Forum ***** ^

4%
 100%
 14%
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 10:15 pm   

Kolego SonAndros życzę Ci by znalazł się dobry człowiek który opisze cały przebieg MS do czasu twojego terminu :) Jeśli jednak owy się nie znajdzie to czuj się zobowiązany zrobić to za miesiąc :P
Myślę że przydatne były by więcej niż jedna taka "historia", wiadomo każdy psycholog ma inne podejście zadaje inne pytania a to wszystko może NAM pomóc ;)

josemi 
< Forum >

Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 12/13
 92%
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 9:12 am   

czołem Panowie!

Jestem po MS, mialem w grudniu w Bydgoszczy. I cóż Wam tu doradzić, o ile cokolwiek można..

MS wygląda tak,że Pani psycholog Was wprowadza(u nas były 4 stanowiska na kompach, pisaliśmy a właściwie odpowiadaliśmy w czwórke). Siadacie, Pani tłumaczy co i jak z tym programem i zaczynacie. Ok 300 pytań. Mniej więcej trwa to 1,5h, taki średni czas jak ludzie odpowiadają, choć możecie pisać ile chcecie, jest nieograniczony.

Więc tak- po pierwsze szukajcie po necie podobnych testów, poczytajcie jakie mogą być pytania. Właściwie do tych odnoszących się do cech charakteru, własnej osobowości nie da się przecież przygotować, odpowiadacie jak czujecie.. A pytanią są naprawdę różne, niektóre dziwne, śmieszne. Do niektórych trzeba sie ustosunkować,mimo że niekoniecznie któraś odpowiedź jest dla Ciebie "właściwa".
Cały MS podzielony jest na pewne części. Tak jak już wspomniałem ta pierwsza, paredziesiąt pytań, to właśnie to o cechy charakteru, osobowość. Później jest część logiczna, figury geometryczne, proste zadania matemat. typu obliczenie średniej itp. Potem część z obrazkami, badająca spostrzegawczość i na refleks- wciskanie klawiszy.
Jeszcze składanie zdań, później znów jeszcze jakieś co do charakteru/osobowści i koniec..

Potem po części na kompie idziecie na rozmowe do Pani psycholog. U nas trwała ona u każdego ok.20-30minut. Pytania- trochę z życia prywatnego, co robisz, pracujesz,uczysz sie, masz rodzine itd.. Później troche pytań na temat testu, dlaczego tak i tak odpowiadałeś, co sprawiło ci problemy, co byś zmienił w swoich odpowiedziach, poza tym dodatkowe pytania na temat własnego charakteru, mocne, słabe strony, dlaczego chciałbyś pracować w Policji itp.
I to by było na tyle.. Potem czekanie na wynik:) u mnie akurat troche ponad 2 tyg.
Życzę powodzenia!

zdp 
< Forum * >

Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 14/14
 100%
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 10:10 am   

josemi - interesuje mnie głównie rozmowa z psychologiem. Jak to wygląda dokładnie? Wchodzisz do jakiejś salki, biura? Jesteście tam sami? Siedzisz naprzeciw psychologa przy biurku?
I jeszcze o MS: nie wiem dokładnie jak wyglądają zadania z sześcianami. Proszę o podpowiedź.

rafal 

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 11:20 am   

Można rozwiązywać sobie np te testy: www.iqtest.dk/main.swf lub www.psphome.aktywni.biz/test_figury.html#zzz1 (działa w Internet Explorer). Tyle z tego co znalazłem :) .

josemi 
< Forum >

0%
 100%
 92%
Wysłany: Sob Sty 15, 2011 10:14 am   

zdp - co do rozmowy z psychologiem.. Po części na kompach, przechodzisz ( każdego bierze po kolei) z panią psycholog do jej pokoju. Siadasz przy biurku,ona też i tak toczy się rozmowa. Na pewno będzie Cię obserwować, Twoje reakcje, ale bez przesady, nie ma się co obawiać i denerwować,albo przynajmniej okazywać zbytnio tego;) Dalej tak jak już opisywałem-seria pytań z różnych dziedzin typu życie prywatne, powody dla których chcesz pracować w policji, pytania o test, o cechy charakteru,jak rozumiesz jakieś pojęcie itp...
Co do zadań z sześcianami.. Składają się one z iluś tam mniejszych(nie pamiętam ile dokładnie,ale co najmniej o boku 6 ) i masz taki obrazek przestrzenny tego sześcianu, jest niepełny,z góry z boku ma braki w konkretnych rządkach i musisz tam wpisywać ile brakuje tych kostek składających się na cały sześcian.

jimmy871 
^ Forum ***** ^

4%
 100%
 14%
Wysłany: Nie Sty 16, 2011 8:27 pm   

magdaP nasza serdeczna koleżanka opisuję MS w następujący sposób.. (wklejam oczywiście za jej zgodą ;) )

MS był w czerwcu,chyba wiele nie pamiętam, ale postaram się napisać coś, mam nadzieję,że okaże sie to pomocne.Ogólnie wrażenia pozytywne.Pytania są pogrupowane i niektóre przedziwne, sam się przekonasz. Sześciany-składają się z małych sześcianów i trzeba policzyć ile brakuje tych małych, aby uzupełnić ten duży.Pierwsze są łatwe, natomiast później jest coraz trudniej- to sprawiło mi spory kłopot i nie poradziłam sobie z tym do końca,chyba jest na to określony czas do wykonania, ale nie pamiętam.Zdjęcia-sprawdzają pamięć.Obserwujesz zdjęcie jakiś czas a potem dostajesz wycinki z tego zdjęcia i pytanie czy dany fragment należał do tego zdjęcia,moim zdanie proste tylko trzeba dokładnie zapamiętać szczegóły zdjęcia.Pokazane figury jakieś dziwne - a potem zniekształcone aż niewidoczne i trzeba napisać , która z tych figur twoim zdaniem przypomina tą pierwszą pokazaną na początku.Potem historyjki kryminalne dwie albo trzy, zapamiętaj jak najwięcej, potem są pytania i trzeba odpowiedzieć czy są prawdziwe czy nie. Rozsypane wyrazy i należy ułożyć logiczne zdania składające się z jak największej ilości wyrazów.I test na refleks-opiszę go tak jak ktoś opisywał to, bo nie pamiętam tego:6 figur , każda ma przypisana cyfrę, powyżej pokazywała się jedna z figur i trzeba było bardzo szybko strzelam wcisnąć odpowiednią cyfrę. Figury wyświetlały się w różnej kolejności.To zadanie jest na czas, każda sekunda się liczy.Potem zadania matematyczne nie były trudne, ale nie pamiętam jakie więc nie opiszę(obliczyć średnią z mandatów z jakiegoś okresu tyle pamiętam). Zajęło mi to wszystko około 1,5 godziny, trochę mnie to zmęczyło psychicznie ;-) .Rozwiązujesz to wszystko przy komputerze, pani psycholog generalnie nieobecna więc nikt cię nie obserwuje,czasem tylko wchodziła do pokoju i pytała czy wszystko w porządku,a byłam tylko ja i chłopak po służbie kandydackiej, który zdawał MS drugi raz.I wreszcie rozmowa z psychologiem, w moim przypadku trwała ok.pół godziny.Pytania przeróżne,nawet bardzo osobiste o życie prywatne, nieśmiertelne dlaczego chcesz służyć w policji,podaj cechy dobrego i złego gliny,jak reagujesz na stres, krytykę,twoje wady i zalety itd. itp.Pani psycholog obserwuje twoje reakcje cały czas notuje każdą twoja odpowiedź, Jedno pytanie potrafi zadać nawet 4 razy, więc się nie zdziw, mnie osobiście to śmieszyło.Może próbować Cię zdenerwować, najważniejsze trzymaj się tego co odpowiedziałeś jej za pierwszym razem na dane pytanie nawet jesli ona uważa,że być może powinieneś myśleć inaczej. Generalnie ja podeszłam do tego na luzie, ponieważ byłam przekonana , że tego nie przejdę, ale dzięki temu byłam pewna siebie i zdecydowanie odpowiadałam na pytania, tu nie chodzi o to , abyś zabłysnął elokwencją, tylko o szczerość i naturalność. Bądź sobą nie manipuluj a będzie na pewno dobrze.Pamiętam, jak zadała mi ostatnie pytanie- co chciałabym dodać na koniec- odpowiedziałam, że chcę to zdać i już stamtąd wyjść, bo było bardzo gorąco, nie wiem dlaczego akurat coś takiego przyszło mi do głowy, normalnie nigdy w życiu nie odważyłabym się na tak głupią odpowiedź, ale najwyraźniej nie zaszkodziła mi w niczym.Nie wiem czy o to Ci chodziło, ale myslę, że to co napisałam przyda się.

zdp 
< Forum * >

0%
 100%
 100%
Wysłany: Nie Sty 16, 2011 8:35 pm   

Dziękujemy bardzo za tak obszerną relację. Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie - bardzo proste. Mianowice: jak stosownie ubrać się na MS? Myślę o garniturze. Jednak nie będzie to przegięcie? W sumie rozmowa z psychologiem to coś w rodzaju rozmowy kwalifikacyjnej nieprawdaż?

jimmy871 
^ Forum ***** ^

4%
 100%
 14%
Wysłany: Nie Sty 16, 2011 11:02 pm   

zdp mogę podzielić się z Tobą wyłącznie relacjami osób z którymi na ten temat rozmawiałem, sam jeszcze nie miałem "przyjemności" zaprezentować się na MS :D

Tak więc 95% osób które pytałem jak się ubrać twierdziło że garnitur to zdecydowane przegięcie! Elegancko ale bez przesady. Ja osobiście planuję włożyć ciemne (w miare eleganckie ;) ) spodnie, do tego biała koszulka i zwykła (nie mylić z tą od garnituru) marynarka.

Masz już wyznaczony termin MS ?

josemi 
< Forum >

0%
 100%
 92%
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 8:10 am   

jimmy871 ma racje. Na MS nie ma co się tak ubierać, tutaj akurat nie zwracają na to uwagi. Na wywiad zoorganizowany to już co innego, tam warto sie dobrze zaprezentować.

zdp 
< Forum * >

0%
 100%
 100%
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 2:08 pm   

jimmy871 MS mam w najbliższą środę. Jestem już posrany...:) Gangola nie biorę jednak. Spodnie z garnituru, koszula i bezrękawnik. Starczy.

Chris 
< Forum ** >

Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 4/22
 18%
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 2:11 pm   

Mimo, że sam jeszcze nie byłem na MS (mam 27 stycznia), ale uważam, że garnitur to przesada. Oczywiście należy się ubrać ładnie, schludnie - nie tam jakieś bluzy z kapturem czy dresy (!!) :mrgreen:
Uważam, że wygląd też ma w pewnym sensie wpływ na ocene "podejścia" kandydata - szczególnie podczas rozmowy w 4 oczy z Panią Psycholog :)

jimmy871 
^ Forum ***** ^

4%
 100%
 14%
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 3:01 pm   

No koledzy liczę (tutaj w temacie) na wasze obszerne relacje z MS :P
zdp bądź sobą a będzie dobrze :) Co do ubioru myślę że poza schludnym wyglądem trzeba jeszcze w tak trudnym dniu czuć się dobrze w swoim wdzianku :) Choć do MS mam jeszcze (zapewne) daleko to już wiem jak się ubiorę :mrgreen:

Alan '84 

Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 5/9
 55%
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 3:23 pm   

Witam wszystkich:) w dniu wczorajszym miałem test MS, a dzisiaj zadzwoniłem po wynik i okazał się pozytywny:) Wrażenia po samym teście pozytywne. Razem ze mną do testu podeszło 6 osób. Do MS sporo czasu poświęciłem na przygotowania, czytanie for internetowych, zakupione pytania i odpowiedzi itp. Na nic to wszystko. Jedyne doczego można się przygotować to rozmowa z psychologiem. Pytania jakie zadaje poczynając od miejsca zamieszkania, pracy, spędzania czasu wolnego. Padają też pytania o nazwisko komendanta głównego i stolecznego. Jak wspominałem po samym tescie bylem zadowolony, po kilku godzinach stwierdziłem, że sporo rzeczy bym pozmienial. I tak naprawde zadzwoniłem dzisiaj i myslelem,że uslysze iż wynik jest negatywny, a tu niespodzianka. Wymienilismy się telefonami z 3 osobami które zdawały i tak z tego co wiem zdałem ja i jedna koleżanka. Reszta niestety nie.

jimmy871 
^ Forum ***** ^

4%
 100%
 14%
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 5:53 pm   

Kolega phil3010 podsyła nam ciekawy link który może być przydatny w czasie MS.

psphome.aktywni.biz/test_figury.html

zdp 
< Forum * >

0%
 100%
 100%
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 1:44 pm   

Jestem świeżo po MS. Jeśli chodzi o sam test przy komputerze - nie uczcie się, bo nie ma sensu. Jest to na tyle proste, że po prostu szkoda czasu. W sumie nawet nie jest to test, a badanie twojej osobowości. Więc wystarczy pisać prawdę i czekać na rezultat. Ciężko coś kombinować, bo czas na większość pytań jest ograniczony.
Rozmowa z psychologiem - dla mnie było to coś w rodzaju rozmowy kwalifikacyjnej, jakie są teraz przeprowadzane w wielu firmach. Nic trudnego. Pytania standardowe, które już kilkakrotnie były przytaczane na tym forum w związku z MS.
Jestem osobą, która w przy okazji tego typu rozmów dość mocno się stresuje. Ale tutaj - z całą stanowczością mogę powiedzieć: NIE MA CZYM!
Polecam jedynie ubrać się jakoś "po ludzku". Nie w dżinsy i sweterek w serek, ale też nie w garnitur.
Powodzenia.

michal87 
< Forum >

Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 3/11
 27%
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 4:14 pm   

a co odpowiadacie na pytanie : czemu chcesz zostać policjantem? :) Co osoba to różne odpowiedzi i jestem ciekaw waszych.

jimmy871 
^ Forum ***** ^

4%
 100%
 14%
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 5:33 pm   

Cytat:
Co osoba to różne odpowiedzi i jestem ciekaw waszych.

Zgadza się. Myślę że nie wolno przesadzać z tematem "marzę o tym od dziecka". Psycholog może pomyśleć że za dużo grałeś w Quake :D
Średnio wypadniesz jeśli wystrzelisz że idziesz tam dla pieniędzy, choć nie są aż nadto rewelacyjne..

Moim zdaniem można zaznaczyć że jest to ciekawa praca pozwalająca rozwijać swoje zainteresowania. Można (delikatnie) dodać że w dzisiejszej dobie kryzysu jest to pewna i stała praca.

Czekam na wasze propozycje DLACZEGO CHCESZ WSTĄPIĆ DO POLICJI ??

zdp 
< Forum * >

0%
 100%
 100%
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 6:59 pm   

Jako, że rozmawiasz z psychologiem to nie możesz kłamać. Tak więc po prostu odpowiedz sobie może sam po co chcesz wstąpić w szeregi policyjne i powiedz to psycholog. Tak będzie najlepiej.

SonAndros 
< Forum ** >

0%
 100%
 80%
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 7:56 pm   

Ja idę bo Policja daję możliwość kształcenia się, dalszego rozwoju psychicznego i fizycznego. Stała posada.
Dla mnie pieniadze to sprawa drugorzędna. Jako infromatyk czy nawet w SUFO spokojnie zarobię więcej. Nie ukrywam, że policja jest moim marzeniem. Połączenie tego co lubię z pracą :D

jimmy871 
^ Forum ***** ^

4%
 100%
 14%
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 9:05 pm   

Wspólnymi siłami wychodzi nam całkiem przyzwoita wypowiedź :)

zdp wydaje mi się że nie można mówić tutaj o kłamaniu, z pewnością pod to co powiedział SonAndreos "podpiszę" się nie jeden z nas podczas MS i nie będzie to kłamstwem. Paradoksalnie nasze chęci dostania się do służby są poparte bardzo podobnymi przesłankami. Zresztą nawiązując do pytań z bazy MS nie sądzę by malarz, bibliotekarz etc chciał wstąpić do Policji, mówiąc krótko mamy podobne zainteresowania i spojrzenie na przyszłość skoro już tutaj się spotkaliśmy w tak zacnym gronie ;)

magdaP 
< Forum >

Pomogła: 1 raz
 0%
 100%
EXP: 6/14
 42%
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 10:37 pm   

ja również na MS powiedziałam,że praca w policji to moje marzenie od zawsze i źle na tym nie wyszłam,ważne żeby to co mówicie było szczere ;-) może znajdzie się ktoś chętny i powie czy pytania na TWO to są tylko te,które są na stronie policji?Z góry dziękuję

jimmy871 
^ Forum ***** ^

4%
 100%
 14%
Wysłany: Sob Sty 22, 2011 7:33 am   

Cytat:
może znajdzie się ktoś chętny i powie czy pytania na TWO to są tylko te,które są na stronie policji?Z góry dziękuję

Koleżanko ja miałem testy 8 stycznia w Pile i nie miałem żadnego pytania z poza listy pytań która widnieje na stronie głównej. Tak było w moim przypadku jednak nikt nie zagwarantuje Ci że tak będzie właśnie w przypadku twojego zestawu pytań. O ile dobrze pamiętam zdp (mogę się mylić) wypowiadał się na forum iż jego pytania pokryły się w 30% z pytaniami ze strony głównej.

zdp 
< Forum * >

0%
 100%
 100%
Wysłany: Sob Sty 22, 2011 7:42 am   

jimmy871 napisał/a:
Wspólnymi siłami wychodzi nam całkiem przyzwoita wypowiedź :)

zdp wydaje mi się że nie można mówić tutaj o kłamaniu, z pewnością pod to co powiedział SonAndreos "podpiszę" się nie jeden z nas podczas MS i nie będzie to kłamstwem. Paradoksalnie nasze chęci dostania się do służby są poparte bardzo podobnymi przesłankami. Zresztą nawiązując do pytań z bazy MS nie sądzę by malarz, bibliotekarz etc chciał wstąpić do Policji, mówiąc krótko mamy podobne zainteresowania i spojrzenie na przyszłość skoro już tutaj się spotkaliśmy w tak zacnym gronie ;)

Jest to oczywiste i nie podlega dyskusji. Miałem tu na myśli coś zupełnie innego. Otóż jeśli ktoś szuka gotowej odpowiedzi na podstawowe pytanie - wydaje mi się to trochę dziwne. Dlatego też zaproponowałem, aby każdy sobie sam odpowiedział szczerze po co tak naprawdę chce iść do policji. Przecież nie będziemy komuś podsuwać pomysłów dlaczego on chce iść do policji. Nonsens.

[ Dodano: Sob Sty 22, 2011 7:42 am ]
jimmy871 napisał/a:
Cytat:
może znajdzie się ktoś chętny i powie czy pytania na TWO to są tylko te,które są na stronie policji?Z góry dziękuję

O ile dobrze pamiętam zdp (mogę się mylić) wypowiadał się na forum iż jego pytania pokryły się w 30% z pytaniami ze strony głównej.

Tak, to prawda.

magdaP 
< Forum >

Pomogła: 1 raz
 0%
 100%
EXP: 6/14
 42%
Wysłany: Sob Sty 22, 2011 10:30 am   

Dzięki za odpowiedź.Zapytałam ponieważ wczoraj pani z kadr powiedziała,że pytania się zmieniły natomiast ja nie zauważyłam nic takiego. Tak naprawdę pytania są identyczne jak wtedy, gdy zdawałam TWO rok temu (wtedy pytania pokrywały się z tymi na stronie policji w 80%).

[ Dodano: Sob Sty 22, 2011 10:33 am ]
zdp, a kiedy zdawałeś TWO?

zdp 
< Forum * >

0%
 100%
 100%
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 7:39 pm   

W listopadzie 2010.

marekmoto1 

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 8/9
 88%
Wysłany: Sob Sty 29, 2011 3:11 pm   

Mój MS: w marcu miałem sprawnościówkę, w czerwcu MS. 7:30 siadasz przy komputerze i odpowiadasz na pytania połączone z różnymi zadaniami na inteligencję. Moja rada: bądź sobą, nie próbuj pokazać, że jesteś kimś, kim nie jesteś, nie rób z siebie idealnego człowieka, bo ideałów nie ma. Przed testami wyśpij się, dzień wcześniej relaks, trochę ruchu. Po teście jest rozmowa z psychologiem i chyba łatwo zauważy, że ktoś naciąga swoją osobę. Ja podszedłem do tego następująco: jeżeli obleję MS to ok, zweryfikują mnie i może dzięki temu nie zrobię jakiejś głupoty w przyszłości. Są różne opinie na temat MS. Nieważne jakie są. Idziemy do pracy, gdzie reguły są takie, a nie inne i należy się podporządkować.

Powodzenia. :)

seneka86 

Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 0/8
 0%
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 10:36 am   

do jimmy871

Siemanko! Co do MS to nie ma się czego bać dla mnie MS jest łatwiejszy niż wywiad mimo tego że wiele osób uważa inaczej. Zaczyna się wszystko wypełnieniem krótkiej ankiety odnośnie wykształcenia, czy jest się w dobrej kondycji psychicznej, czy nie jestem pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Jednym słowem wstawia sie tam tylko X w odpowiednie pole TAK lub NIE i tyle. Czas na MS! Na początku krótka pogawędka z nadzorującym przebieg MS odnośnie pytań, odpowiedzi itp. MS składa się z działów w których są pytania np. dział 1 i w nim jest 20 pytań do osobowości człowieka. Oczywiście podlega to pod to czas którego nie można zatrzymać, jeśli dobrze pamiętam na każde pytanie z działu ma się 20-30 sekund. po każdym przejściu do kolejnego działu czas się zatrzymuje, wtedy można odsapnąć, przeczytać instrukcję, która wyskakuje na monitorze odnośnie następnego zadania, można iść do wc jedynie nie można porozumiewać się z inna osoba siedzącą obok, czy też rozmawiać przez tel. Pamiętajcie że nikt was nie pogania!!!! To tyle jeśli chodzi o krótki zarys MS. Czytam na forum że pytacie się o pytania odnośnie osobowości a dla mnie to jest mało istotne bo nie ma na to konkretnej odpowiedzi. Pamiętajmy że każdy z nas jest inny.
Zadania które na was czekają to także:
- sześciany jest to zadanie polegające na tym że jeden wielki sześcian (jak kostka Rubika) składa się z innych mniejszych sześcianów i trzeba policzyć ile brakuje małych sześcianów w kostce. Pierwsze sa dosyć łatwe ale później trzeba pogłówkować. Oczywiście goni nas czas!
- pamięć fotograficzna: mamy zdjęcie na które patrzymy się jak długo tylko chcemy bo czas wtedy się zatrzymuje (przejście do następnego działu), wychwytujemy drobnostki. Ja miałem zdjęcie ulicy (domy, chodzący ludzie, 3 muzyków gra na drodze, znaki drogowe) na wszystko trzeba zwrócić uwagę. Naciskamy dalej, czas rusza i wyskakują nam małe skrawki zdjęć. Pytanie czy ten skrawek był na dużym zdjęciu. Ja np. miałem znak drogowy zakaz postoju a na dużym zdjęciu był zakaz wjazdu!!!
- pamięć tekstowa podobne do fotograficznej tyle że jest tekst czytamy go tak długo jak chcemy wciskamy dalej czas rusza i pytania do tego zdarzenia. Ja miałem np. (nie pamiętam dokładnie) ale coś takiego: 3 maja 2002 roku znaleziono ciało mężczyzny w swoim własnym aucie w garażu. Dodatkowe informacje: - mężczyzna nie miał skrępowanych rąk, ostatni raz widziano go w pracy, był pokłócony z żoną. Później wyskakiwały pytania typu: czy mężczyzna miał skrępowane ręce: 3 odpowiedzi TAK, NIE i nie można wywnioskować z podanych informacji.
- logika: rozsypane i pomieszane wyrazy i trzeba było ułożyć z nich 3 zdania logiczne. W każdym zdaniu mamy już pierwszy wyraz resztę trzeba wyszukać z rozsypanki.
- refleks: figury geometryczne dokładnie 6 przypisane do pierwszych cyfr klawiatury od 1 do 6. naciskamy cyfrę taka jaka figura nam się ukazała.
- Zadania matematyczne
1. Oblicz średnią mandatów z 3 miesiecy. luty 50, marzec 100, kwiecień 150 czyli średnio -----wychodzi 100------ Tu nie trzeba nic wyjaśniać :) ,ale te zadanie krąży tez w takiej wersji ze trzeba z tego obliczyć średnia z danego roku a podane są np. listopad 2004-50, grudzień 2004-100 ,styczen 2005-150 I trzeba wyliczyć średnią z 2005 roku czyli wychodzi 150
2. Zadanie z trawnikiem -był prostokąt z 2 pasami zieleni a w środku ulica. Boki prostokąta 12 i 8 i trzeba było obliczyć ile kosztuje skoszeni 2/3 trawnika, jeżeli jeden metr kosztuje 5 zł, ------ wyjdzie 320 zł-------- obliczenie- pole cał.prost 8*12=96 2\3 z 96=64 64*5zł=320zł
3. Policja kontroluje co 15 samochód ile skontrolowała kierowców do 225 samochodu. ------ wychodzi ze 15 samochodów------- obliczenie- 225:15=15
4. Cena biletu wynosiła 9 zł i trzeba było policzyć ile biedzie kosztowało 10 biletów przy rabacie 20% ---------wychodzi ze 72 zł------------ obliczeni-9*10=90 10% z 90zl=9zl czyli 20% z 90=18zl 90zl-18zl=72zł
Później są dalej pytania osobowościowe.
To wszystko co was czeka. Liczę że trochę pomogłem więc życzę powodzonka!!!
i sory za jakiekolwiek błędy w pisowni! Pisałem dość szybko!! :razz:

adam363 
< Forum * >

Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 13/19
 68%
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 11:29 am   

Seneka, nie jednej osobie wydawało się że MS to tylko kolejny etap, ale też niejeden się zdziwił. Sam osobiście zaliczyłem, ale nie twierdze żeby było łatwiej niż na WZ. A Ty masz już wyniki?

jimmy871 
^ Forum ***** ^

4%
 100%
 14%
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 1:43 pm   

Seneka dzięki wielki za relacje :) Adam może Ty dołożysz swoją cegiełkę skoro jesteś już po MS ? :)

adam363 
< Forum * >

0%
 100%
EXP: 13/19
 68%
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 7:45 pm   

Jimmy 871 do tego co jest napisane nic więcej już napewno nie dodam, nawet gdybym wyszedl prosto z sali i ktoś by mnie zapytał, tak mialem mozg przeorany... Jedyne co moge napisac to BĄDŹ SOBĄ i nie koloruj!!!

jimmy871 
^ Forum ***** ^

4%
 100%
 14%
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 10:04 pm   

Ok Adam dzięki. Od siebie dodam może jeszcze co ciekawego znalazłem na innym forum. Wydaje się ciekawostką a jednocześnie może zaskoczyć pytanie "jakiego koloru są ściany na korytarzu" oraz "jakiego koloru są drzwi wejściowe do mojego gabinetu". Takie właśnie pytanie otrzymał ktoś od psychologa :) Niby banał ale mając to na uwadze chyba warto rozejrzeć się do o koła przed wejściem do gabinetu ;)

pk_90 
< Forum >

0%
 100%
EXP: 4/11
 36%
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 11:15 pm   

Ja nie kolorowałem nie jestem chory psychicznie a dzisiaj wynik na NIE :cry: Będę probował dalej :(

jimmy871 
^ Forum ***** ^

4%
 100%
 14%
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 11:39 pm   

Ech.. :neutral: Ile miałeś pkt pk_90 ?

pk_90 
< Forum >

0%
 100%
 36%
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 11:40 pm   

Nawet nie zapytałem :(

jimmy871 
^ Forum ***** ^

4%
 100%
 14%
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 11:44 pm   

Nie poddawaj się i próbuj dalej.. Zobaczysz że rok szybko zleci, byle byś się tutaj nie pokazywał bez 70pkt z pierwszego etapu :P

pk_90 
< Forum >

0%
 100%
 36%
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 12:30 am   

A trzeba czekać rok od złożenia dokumentów czy od MS ? Chris a jak ty ?

Chris 
< Forum ** >

Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 4/22
 18%
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 1:26 am   

a mnie nie nikt nie dał "pomógł" :oops: zdziwko lanie :shock: :evil: szalony ksiadz wachacz magia przemiana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jimmy871 
^ Forum ***** ^

4%
 100%
 14%
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 7:38 am   

pk_90 tak, niestety musi minąć rok od dnia egzaminu Multi Select do dnia złożenia dokumentów.

Chrisu sam jesteś sobie winien :P Trzeba było relacje zdać tutaj w temacie a na pewno plusik byś dostał :) Myślę że możesz go tutaj skopiować aby ewentualni nowi użytkownicy mogli łatwo znaleźć twoją wypowiedź.

seneka86 

0%
 100%
EXP: 0/8
 0%
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 10:19 am   

Siemanko!!!
Co do rozmowy z psychologiem to dużo wam nie pomogę moja rozmowa trwała 10 minut. Zadał mi może z 5 pytań typu: autoprezentacja, wymienić 3 wady i trzy swoje zalety (nie nawidze tego pytania :razz: ), w jakim pionie siebie widzę, dlaczego, opisać krótko czy wiem jakie są zadania tego pionu, dlaczego wyjechałem do Anglii, co tam robiłem, dlaczego wróciłem, jaką korzyść będzie miała policja z przyjęcia mnie. I to wszystko, żadnych pytań typu kolory ścian na korytarzu :mrgreen: .
Co do wyniku to właśnie nie wiem, powiedzieli mi tylko zaliczone i tyle a ja nie dopytywałem.
Mój kumpel który był razem ze mną nie zaliczył, miał podobne pytania do mnie. Jedynie powiedział mi że dostał pytanie co zrobi jak się nie dostanie i odpowiedział że będzie szukał innej pracy. tu chyba zrobił błąd, powinien odpowiedzieć że będzie się starał za rok o ponowne przyjęcie. Myślę że to pokazuje jego motywacje do pracy.
Ja się tylko jeszcze was zapytam jakie swoje wady wymieniliście w rozmowie, albo jakie zamierzacie powiedzieć????? Bo ja z tym miałem problem na MS i na WZ.

[ Dodano: Pią Lut 04, 2011 10:22 am ]
adam363,

Adam MS zaliczone ile punktów nie wiem
WZ porażka 33 punkty.

SonAndros 
< Forum ** >

0%
 100%
 80%
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 11:11 am   

Coraz bardziej trace nadzieje, ze zdam MS. Nie umiem liniowo odpowiadać. Trzymac sie jednej odpowiedzi. Mam dość paradoksalny charakter i bedzie problem :P
Jakie dokladnie cechy ich interesuja ? :P Co wyłapują ? :P

zdp 
< Forum * >

0%
 100%
 100%
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 11:25 am   

SonAndros co Ci powiedzieć? Jak już wiele osób tutaj pisało: bądź sobą. Inaczej to nie ma sensu, bo prędzej czy później wyjdzie, że ściemniasz. Chyba, że jesteś taki gość, że ich zrobisz hehehe Ale ja bym nie próbował. I weź się tak nie przejmuj, przecież od tego nie zależy Twoje życie. Jeśli im spasujesz - będzie git, jeśli nie - trudno, widocznie Twój charakter nie jest potrzebny do policji. Jak się będziesz tak stresować to możesz dostać blokady i nic nie powiesz. Gwarantuję Ci, że jak wyjdziesz od psychologa to powiesz, że to nic nadzwyczajnego.
Moja rada: weź to sobie tak: idę na rozmowę o pracę, powiem co ma powiedzieć, będę się starać jak najlepiej potrafię i zobaczymy.
Życzę powodzenia.

gerald987 
< Forum * >

0%
 100%
EXP: 11/19
 57%
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 3:08 pm   

Rozmowa z psyhologiem jest tylko uzupełnieniem!! Najważniejszy jest ten tes to piszecie przed rozmową. Więc na nim trzeba się dobrze skupić bo rozmowa jest prowadzona w miłej atmosferze.

Euglena 

0%
 100%
EXP: 2/8
 25%
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 3:23 pm   

Dokładnie tak, rozmowa może podwyższyć punktację, ale jeśli test został napisany dobrze (w sensie mieści się we wzorcu) to nawet jeśli rozmowa nie przebiegła wzorowo MS jest zaliczony. Tak mi powiedziała pani psycholog na wstępie.

sirCharles 
< Forum ** >

Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 18/30
 60%
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 6:26 pm   

Nie bagatelizujcie tak rozmowy z psychologiem bo nigdy nie wiecie jak Wam poszła cześć komputerowa, a rozmowa może uratować tyłek :) Ja powiem szczerze, że po całym teście byłem w 90% pewny że nie zdałem (a zdałem :) ).

Euglena 

0%
 100%
EXP: 2/8
 25%
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 7:55 pm   

Jeżeli nie zdałeś testu komputerowego, to choćbyś na głowie stanął, rozmowa Cie nie uratuje. Ale oczywiście warto się postarać, bo można sobie dodać punktów trochę :)

gerald987 
< Forum * >

0%
 100%
EXP: 11/19
 57%
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 8:12 pm   

Pozatym jak mogłeś wiedzieć że nie zdaleś na 90% jak nie wiadomo jaki jest klucz do odp? Tak jak napisała Euglena, jak nie zdałeś testu to nawet perfekcyjna rozmowa nie przyniesie rezultatu.

jimmy871 
^ Forum ***** ^

4%
 100%
 14%
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 8:20 pm   

SonAndros mam bardzo podobne obawy jednak liczę że w dniu MS zachowam stoicki spokój i będzie dobrze :) I wiesz co Ci jeszcze powiem? Właśnie takich jak my potrzebują w Policji kolesie ;)

Charlsowi chyba chodziło o przeczucie po MS. Przecież tak naprawdę każdy z nas po tak ważnym egzaminie ma pewne przepuszczenia czy poszło dobrze czy źle. Swoją drogą lepiej chyba podejść do sprawy że poszło nie dobrze i mieć niespodziankę :mrgreen:

SonAndros 
< Forum ** >

0%
 100%
 80%
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 8:37 pm   

Wykladowca powtarza mi zawsze, ze jak ma sie troche oleju w glowie i dobra gadke to mozna zdzialac cuda :P
Mowic o sobie jak najlepiej, tylko MUSI to pokrywac sie z prawda. Przekolorywanie wyjdzie zawsze na jaw
Podobno trzeba ich przekonać, że to Ty sie nadajesz
Miec pojecie o czym sie mowi :)
Na egzaminie na licencje POF takich "cwaniaczkow" uwalaja, ktorzy mysla, ze cos wiedza :D albo bajkopisarzy :D

jimmy871,
Jak dostaniemy się na szkołke do Slupska to jakies ciche piwko trzeba bedzie walnac, haha :D

Odpowiedz do tematu